Maszyny polerskie – do czego służą i jakie są ich rodzaje?
Maszyny polerskie są specjalistycznymi urządzeniami używanymi w car detalingu celem usuwania zmatowień, hologramów, rys oraz innego typu defektów w powłoce lakierniczej. Z ich pomocą można przeprowadzać korektę, która umożliwi przywrócenie lustrzanego blasku na naszej karoserii. W ofercie sklepów znajduje się sporo różnych urządzeń – na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu, aby wybrać najlepszą dla nas opcję?
Polerki samochodowe – rodzaje
Polerki samochodowe https://autokosmetyk.com/maszny-polerskie podzielić można na dwie najważniejsze kategorie. To, która będzie najlepsza dla nas, zależne jest od stopnia naszych umiejętności, stanu powłoki lakierniczej oraz docelowego rezultatu, jaki zechcemy uzyskać.
Maszyny rotacyjne do polerowania
Wykonują tylko ruch obrotowy, rotacyjny. Takie rozwiązanie zagwarantuje nam sporą siłę tnącą, dzięki czemu może być stosowane przede wszystkim celem pierwszych etapów korekty. Przy jej pomocy mamy możliwość pozbycia się największych z rys, niemniej jednak wymaga to sporego doświadczenia i posiadania wprawy. Niewątpliwie możemy stosować pasty lekkościerne i delikatne pady polerskie, za sprawą czego praca z obrotową maszyną stanie się bezpieczniejsza.
Polerki typu Dual Action
Potrafią wykonywać ruch eliptyczny, orbitalny, wymuszony za sprawą siły odśrodkowej także ruch obrotowy. Tego typu charakterystyka pracy tejże maszyny to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących. Dzięki szerokiemu zakresowi ruchu jest bardzo bezpieczna podczas użytkowania.
Wielkość skoków ruchów orbitalnych także określa najważniejszy charakter oraz przeznaczenie danego urządzenia:
- 8 mm – przeznaczona do końcowego nabłyszczania i finiszu. Bardzo dobrze sprawdzi się w roli maszyny wykończeniowej, drugiego urządzenia w garażu osoby będącej profesjonalistą albo najbezpieczniejszego rozwiązania na start w przygodzie z wypolerowaniem lakieru,
- 10 mm – to urządzenie uniwersalne z przeznaczeniem do polerowania. Przy jego pomocy można przeprowadzić pełne etapy polerskie – tym bardziej, jeśli powierzenia nie jest nazbyt zniszczona – a z uczuciem delikatniejszej pasty możemy wykonać również finisz.