Strategie logistyczne – określenie celów dla rozwoju łańcucha dostaw
Doradztwo logistyczne łańcucha dostaw bezpośrednio determinuje model działania i organizację sieci logistycznej każdego przedsiębiorstwa. Decyzje podejmowane na tym poziomie kładą fundamenty pod projektowanie organizacji i automatyzację procesów biznesowych na wiele lat, jeśli nie dekad w przyszłości.
Analityka biznesowa i audyt logistyczny
Wymagania klientów, charakter popytu oraz obecne i przyszłe warunki rynkowe determinują parametry łańcucha dostaw i sieci logistycznych, takie jak poziom usług, szybkość reakcji i poziom kosztów.
Czy sformułowałeś strategie logistyczne? Jakie priorytety wyznacza w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i operacji logistycznych? Czy strategia jest posegmentowana na kategorie logistyczne, grupy klientów? O ile skuteczniej podejmowałbyś decyzje taktyczne, gdybyś miał zatwierdzoną i aktualną strategię operacyjną?
Audyt logistyczny wszystkich przedsiębiorstw i organizacji generuje dużą ilość danych, które można gromadzić, gromadzić i analizować w celu podejmowania decyzji zarządczych. Skuteczne narzędzie do przekształcania surowych danych w wartościowe informacje pozwoli Ci spojrzeć na biznes w nowy sposób i zamodelować scenariusze rozwoju. Szerzej o strategii logistycznej przeczytasz na stronie logit.com.pl.
Dystrybucja
Prawie połowa kosztów centrum dystrybucyjnego przeznaczana jest na fundusz wynagrodzeń pracowników magazynów. Większość tych kosztów ponoszą osoby kompletujące, które przygotowują towar do wysyłki.
Kosztami tymi można skutecznie zarządzać, zwiększając produktywność zbieraczy i innych pracowników, automatyzując procedury pomocnicze i optymalizując rozmieszczenie zapasów.
Optymalizacja sieci logistycznej
Koszty logistyczne firm detalicznych stanowią do 4% kosztów towarów na półce i wykazują tendencję wzrostową ze względu na rozszerzenie regionalnej reprezentacji sieci handlowych, wzrost dźwigni transportowej oraz wzrost kosztów logistyki.